Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). OK
Jugowice·Kliny·Kosocice·Opatkowice·Rajsko·Soboniowice·Swoszowice·Wróblowice·Zbydniowice

Rada Dzielnicy

Adres
ul. Inicjatywy Lokalnej 5
Opatkowice, 30-499 Kraków

Telefony
12 264 92 01
12 264 90 75

Fax
12 264 90 77

E-mail
rada@dzielnica10.krakow.pl

 • Aktualności
 • Rada Dzielnicy
 • Informacje o Dzielnicy
 • Czasopismo

SZLACHETNA PACZKA i AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI poszukują wolontariuszy!

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI w województwie małopolskim. Jeśli chcesz zmienić życie swoje oraz potrzebujących rodzin i dzieci, a także rozwinąć kompetencje i poznać wartościowych ludzi - zgłoś się na wolontariusza przez stronę www.superw.pl

Zostań Lokalnym Herosem!

Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI I AKADEMII PRZYSZŁOŚCI to ludzie, którzy nadają sens swojemu zaangażowaniu. Niosą mądrą pomoc, która naprawdę działa. Ich celem jest wyrwanie rodzin, osób samotnych, niepełnosprawnych i seniorów z kręgu biedy, z trudności i bezsilności oraz pomoc dzieciom z porażkami w szkole. Paczka i Akademia łączą tych, którzy mają otwarte serca i chcą mądrze pomagać, z rodzinami i dziećmi, które potrzebują wsparcia. Tylko w 2017 r. do SZLACHETNEJ PACZKI włączono ponad 20 tys. rodzin, a wartość materialna pomocy przekazanej im wyniosła prawie 54 mln zł. W Akademii wsparcie otrzymało ponad 2300 podopiecznych.

W SZLACHETNEJ PACZCE głównym zadaniem SuperW jest dotarcie do rodzin żyjących w trudnych warunkach. Wolontariusze spotykają się z nimi w ich domach, poznają ich sytuację i potrzeby, a następnie określają, jaki rodzaj pomocy da im największą szansę na realną poprawę ich kondycji. SuperW szukają dla nich darczyńców i organizują przekazanie przygotowanego przez nich wsparcia materialnego, przez co aktywnie włączają się w życie społeczne w swojej okolicy, nawiązując przy tym cenne kontakty.

W Akademii SuperW przez cały rok regularnie, raz w tygodniu, indywidualnie spotykają się z dziećmi, które borykają się z problemami w szkole. Wiele z nich pochodzi z trudnych środowisk. Misją SuperW nie jest udzielanie korepetycji, ale przeprowadzenie dziecka od porażki w szkole do sukcesu w życiu. Dla małego studenta Akademii, Wolontariusz staje się przyjacielem i mentorem. Wykorzystuje w działaniu nowoczesne narzędzia, m.in. oryginalny, stworzony na potrzeby AKADEMII PRZYSZŁOŚCI System Motywatorów Zmiany, który opiera się na metodologii projektowania doświadczeń.

Kandydaci na SuperW w swoich rejonach mogą się zgłaszać do 30 września. By zostać wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI lub AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki, intuicyjny formularz zgłoszeniowy. Następne kroki to rozmowa i jednodniowe wdrożenie. Po nich pozostaje już tylko podjąć decyzję i podpisać umowę. Nie warto zwlekać, bo kolejność zgłoszeń ma znaczenie. Finał SZLACHETNEJ PACZKI, nazwany "Weekendem Cudów", 8-9 grudnia 2018 roku.

Zostań lokalnym Wolontariuszem!

Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI to lokalni herosi! Dlaczego? Bo to oni dzięki swojemu zaangażowaniu w pomaganie realnie zmieniają historie rodzin i dzieci w potrzebie. Dołącz do nich! Tu i teraz może być lepsze dzięki Tobie!

Zadania SuperW:

 • WSPÓŁTWORZENIE ZESPÓŁU WOLONTARIUSZY: wraz z SuperW z Twojej okolicy będziesz aktywnie uczestniczył w działaniach Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości.
 • ZMIANA ŻYCIA LUDZI W POTRZEBIE: dotrzesz do najbardziej potrzebujących rodzin oraz połączysz ich z tymi, którzy pragną im mądrze pomóc w ramach Paczki.
 • WPŁYW NA PRZYSZŁOŚĆ DZIECI: dla konkretnego dziecka staniesz się tutorem i przyjacielem, który poprowadzi je od porażek w szkole do sukcesu w życiu.
 • TWORZENIE NIEZWYKŁYCH HISTORII: połączysz dzieci/rodziny w potrzebie z Darczyńcami, którzy zaangażują się w mądrą pomoc.
 • ORGANIZACJA EVENTÓW: razem z Twoim Liderem i innymi SuperW zorganizujesz grudniowy Finał Szlachetnej Paczki lub inspirujące wydarzenia z udziałem dzieci i wolontariuszy w Akademii Przyszłości.

Co zyskasz?

 • Rozwój osobisty i cenione kompetencje, które sprawią, że będziesz atrakcyjnym kandydatem dla każdego pracodawcy - zarządzanie, organizacja eventów, praca projektowa
 • Umiejętności interpersonalne i komunikacyjne, czyli kluczowe składniki każdego sukcesu.
 • Wpływ na otoczenie, lokalną społeczność.
 • Sieć kontaktów biznesowych, artystów, urzędników, lokalnych biznesmenów.
 • Narzędzia i zasady mądrej pomocy, które uczynią Cię liderem w życiu społecznym!

Zgłoś się, jeżeli:

 • Ideały są dla Ciebie ważne i pragniesz zmieniać świat
 • Wyzwanie, to dla Ciebie szansa na rozwój
 • Potrafisz współpracować z innymi - jesteś otwarty na drugiego człowieka
 • Masz motywację do rozwoju i chcesz podjąć wysiłek - jesteś gotowy, by intensywnie pracować
 • Masz skończone 18 lat.

Zgłoś się już dziś na stronie www.superw.pl lub pod numerem telefonu 508-352-272

Zostań lokalnym Herosem!

Szlachetna Paczka - XVIII edycja

Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy chętnych do niesienia pomocy innym. W tym roku odbywa się już 18. edycja projektu, w zeszłym roku udało się pomóc ponad 20 tys. rodzin, wartość pomocy przekroczyła 54 mln złotych. Ten olbrzymi sukces nie byłby możliwy, gdyby nie praca tysięcy wolontariuszy w całej Polsce. Obecnie trwa etap ich poszukiwania, także w naszej dzielnicy.

Do głównych zadań wolontariusza będzie należało przeprowadzanie w parach rozmów ze zgłoszonymi do projektu rodzinami, co odbędzie się po uprzednim szkoleniu. Zgłaszać się można na stronie internetowej www.superw.pl, gdzie po kliknięciu przycisku "zgłoś się" należy wybrać najbardziej odpowiadający rejon, w tym przypadku Kraków-Swoszowice. Z każdą zgłoszoną osobą skontaktuje się lider rejonu i zaproponuje termin spotkania rekrutacyjnego. Poszukiwane są wyłącznie osoby pełnoletnie.

Żeby uzyskać więcej szczegółów można dzwonić pod numer 508 352 272 lub pisać na adres e-mailowy barbara.bik@wp.pl

Liderzy Paczki pomagają potrzebującym, uczą się zarządzania, większość z nich o udziale w projekcie mówi, że to najważniejsze wydarzenie w ich życiu. Więcej informacji można znaleźć na www.superw.pl

Paczka motywuje do działania.

W SZLACHETNEJ PACZCE chodzi o to, by jednoczyć Polskę przez łączenie ludzi w lokalnych środowiskach. Pomoc ubogim, odpowiadającą na ich potrzeby i spełniającą marzenia przygotowują ludzie, którzy na co dzień żyją tuż obok.

SZLACHETNA PACZKA kieruje się zasadą mądrej pomocy, to znaczy chce poprzez swoje działanie dać tym rodzinom impuls do zmiany swojego dotychczasowego życia i wzięcia za nie odpowiedzialności.

"My dajemy motywatory, chcemy trafić do ludzi z informacją społeczną: Jesteście ważni, możecie zmienić swoje życie! (...) My zajmujemy się tym, żeby wydobyć z ludzi to, co mają najpiękniejsze, chcemy, by to nas jednoczyło." - mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek o SZLACHETNEJ PACZCE.

Odwiedź również nasze strony internetowe:

Organizator akcji - Stowarzyszenie Wiosna
ul. Berka Joselewicza 21
31-031 Kraków
Tel. 12 421 28 54
www.wiosna.org.pl
biuro@wiosna.org.pl
KRS 0000050905

© 2019 Dzielnica X Miasta Krakowa