Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). OK
Jugowice·Kliny·Kosocice·Opatkowice·Rajsko·Soboniowice·Swoszowice·Wróblowice·Zbydniowice

Rada Dzielnicy

Adres
ul. Inicjatywy Lokalnej 5
Opatkowice, 30-499 Kraków

Telefony
12 264 92 01
12 264 90 75

Fax
12 264 90 77

E-mail
rada@dzielnica10.krakow.pl

  • Aktualności
  • Rada Dzielnicy
  • Informacje o Dzielnicy
  • Czasopismo

Łączymy siły dla najmłodszych Krakowian

We wrześniu już po raz piąty ruszył program wspierający szczególnie uzdolnionych młodych Krakowian - Mecenas Dziecięcych Talentów. Ta edycja będzie jednak szczególna, bo dzięki połączeniu sił Fundacji Czas Dzieci, Urzędu Miasta Krakowa oraz - po raz pierwszy w programie - Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zostanie stworzona możliwość na jeszcze skuteczniejszą pomoc dla młodych talentów!

W piątej edycji programu Mecenas Dziecięcych Talentów wsparciem finansowym objęto dwudziestu uczniów szkół podstawowych z terenu Krakowa. Łączy ich jedno: są ponadprzeciętnie uzdolnieni! To młodzi sportowcy, artyści i naukowcy. Wśród nich: matematycy, piłkarze (w tym bramkarka!), karateka, żeglarz, skrzypaczki i malarki. Dzięki szczodrości mecenasów mogą rozwijać swoje pasje i podnosić kwalifikacje. Na pierwsze efekty wsparcia nie trzeba czekać. Doskonałym przykładem, że inwestycja w młode talenty ma sens jest gimnastyczka artystyczna Wiktoria (stypendystka od pierwszej edycji), która ma na swoim koncie pierwsze międzynarodowe sukcesy.

Dziecięcy talent to mało. Aby zmienił się w brylant trzeba go przez lata szlifować - uważa Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny Marzena Paszkot. Mecenas Dziecięcych Talentów jest programem, które umożliwia finansowanie tych szlifów, choć sama chęć rozwoju (a nie rzadko i prawdziwa determinacja!) u dzieci i dostęp do zajęć, to mało. Kluczowe jest wsparcie opiekunów, którzy czuwają na co dzień nad postępami swych pociech i czynnie wspierają je na drodze do wymarzonego celu. Mecenas Dziecięcych Talentów jest zatem programem angażującym całe rodziny.

Co zrobić, aby dołączyć do programu? Nabór do kolejnych edycji rozpoczyna się w kwietniu, a szczególnie uzdolnione dzieci mogą być zgłoszone za pośrednictwem szkół. Więcej informacji na temat rekrutacji oraz dwudziestki tegorocznych stypendystów programu Mecenas Dziecięcych Talentów można znaleźć na stronie: mdt.czasdzieci.pl

© 2019 Dzielnica X Miasta Krakowa