Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). OK
Jugowice·Kliny·Kosocice·Opatkowice·Rajsko·Soboniowice·Swoszowice·Wróblowice·Zbydniowice

Rada Dzielnicy

Adres
ul. Inicjatywy Lokalnej 5
Opatkowice, 30-499 Kraków

Telefony
12 264 92 01
12 264 90 75

Fax
12 264 90 77

E-mail
rada@dzielnica10.krakow.pl

  • Aktualności
  • Rada Dzielnicy
  • Informacje o Dzielnicy
  • Czasopismo

Dalsze losy ul. Myślenickiej

31 sierpnia dla pojazdów komunikacji miejskiej został otwarty II odcinek - od ul. Merkuriusza Polskiego do ul. Szybisko. Od tamtej pory, na ulicach Merkuriusza Polskiego oraz Chałubińskiego obowiązuje ruch jednokierunkowy. Co ważne, podczas remontu, na bieżąco uwzględniane były dodatkowe uwagi mieszkańców, którzy apelowali m.in. o przebudowanie wjazdów do posesji i chodników. "Pierwotny - lipcowy - termin zakończenia prac w ramach II etapu został przesunięty, ze względu na realizację dodatkowych zgłoszeń i uwag mieszkańców. Wiązało się to z koniecznością dokonywania zmian projektowych" - tłumaczy ZDMK.

Aktualnie trwają prace na III odcinku (od ul. Szybisko do ul. Sawiczewskich). Po finalizacji prac, wykonawca przystąpi do układania warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni.

Zakończenie obecnie prowadzonych robót przez MPWiK na odcinku IV, planowane jest na kwiecień 2020. Kontynuacja prac na tym etapie przez ZDMK uzależniona jest od zakończenia robót przez Zakład Gazowniczy, który w trakcie trwania inwestycji zgłosił konieczność przebudowy gazociągu wraz z przyłączami na całym zakresie IV etapu, tj. na odcinku od ul. Sawiczewskich do ul. Niewodniczańskiego.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość projektu to 37 758 045,93 zł, a wartość dofinansowania - 15 095 460,20 zł.

© 2019 Dzielnica X Miasta Krakowa