Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). OK
Jugowice·Kliny·Kosocice·Opatkowice·Rajsko·Soboniowice·Swoszowice·Wróblowice·Zbydniowice

Rada Dzielnicy

Adres
ul. Inicjatywy Lokalnej 5
Opatkowice, 30-499 Kraków

Telefony
12 264 92 01
12 264 90 75

Fax
12 264 90 77

E-mail
rada@dzielnica10.krakow.pl

  • Aktualności
  • Rada Dzielnicy
  • Informacje o Dzielnicy
  • Czasopismo

IV Otwarte Mistrzostwa Dzielnicy X w Szachach

Iwan Nikobenko z Ukrainy został nowym szachowym mistrzem Dzielnicy X. W turnieju, zorganizowanym już po raz trzeci w Klubie Kliny (placówka Centrum Kultury Podgórza), uczestniczyło 31 zawodniczek i zawodników, zarówno reprezentujących kluby szachowe, jak i zupełnych amatorów. Trwające niemal 6 godzin zmagania, które jak zwykle perfekcyjnie przygotował i prowadził sędzia FIDE Mariusz Stanaszek, były, też jak zwykle, bardzo zacięte. Zwycięzca klasyfikacji open, wspomniany już Iwan Nikobenko, wyprzedził Ariela Pasionka (LKS Mechanizator Ustrzyki Dolne) oraz Piotra Dekordę (KKSz Kraków). W klasyfikacji juniorów (rocznik 2003 i młodsze) najlepszy okazał się Arkadiusz Piwowarczyk (MAT Myślenice). Drugie miejsce zajął Adam Kuśmider a trzecie Anna Kumela (oboje niezrzeszeni).

Puchary, okolicznościowe statuetki i nagrody rzeczowe zwycięzcom wręczał Maciej Nazimek, przewodniczący Dzielnicy X, która była też sponsorem mistrzostw.

IV Otwarte Mistrzostwa Dzielnicy X w Szachach 27.05.2017:

MiejsceImię i nazwiskoKlubLiczba punktów
1.Iwan Nikobenkoniezrzeszony6,5
2.Ariel PasionekLKS Mechanizator Ustrzyki Dolne5
3.Piotr DekordaKKSz Kraków5
4.Zbigniew GregulskiKKSz Kraków5
5.Władysław KowalewskiKKSz Kraków5
6.Rafał Chodarcewiczniezrzeszony4,5
7.Maciej Jajte-PachotaKKSz Kraków4,5
8.Jerzy Jajte-PachotaKS Cracovia 1906 Kraków4,5
9.Tomasz SzczepanikKS Korona Kraków4,5
10.Andrzej Draganniezrzeszony4,5
11.Antoni LewczukMPZSzach Kraków4
12.Rafał CzyżykiewiczTKKF Drogowiec Kraków4
13.Arkadiusz PiwowarczykMAT Myślenice4
14.Bartłomiej PiwowarczykMAT Myślenice4
15.Janusz Kalitaniezrzeszony4
16.Ireneusz Grocholaniezrzeszony3,5
17.Tadeusz OlkuskiKKSz Kraków3,5
18.Jacek Bylicaniezrzeszony3,5
19.Józef WąsikKS Korona Kraków3
20.Marcin JaworskiMPZSzach Kraków3
21.Lucjan Podwikaniezrzeszony3
22.Adam Kuśmiderniezrzeszony3
23.Anna Kumelaniezrzeszony3
24.Marek Werewka-Frontniezrzeszony3
25.Piotr Wójcickiniezrzeszony2,5
26.Maciej Nazimekniezrzeszony2
27.Kacper Pabianniezrzeszony2
28.Karol Szwedniezrzeszony2
29.Krzysztof Cieślaniezrzeszony2
30.Aleksandra Kumelaniezrzeszony1,5
31.Karolina Pabianniezrzeszony1,5
Frekwencja dopisała jak co roku.
Udział wzięło wielu doświadczonych miłośników królewskiej gry.
Zagrali też liczni szachiści początkujący.
Nagrody wręczył Maciej Nazimek przewodniczący Rady Dzielnicy X.
Szachowi mistrzowie Dzielnicy X 2017. Gratulujemy i zapraszamy za rok!

© 2017 Dzielnica X Miasta Krakowa